Opisování? To se (ne)dělá!

Jistě to znáte. Je neděle večer a vy právě trávíte čas u oblíbené hry, se svojí holkou nebo klukem a v tom vás to přepadne. On byl úkol!

 

V tuto chvíli se studenti dělí na dvě skupiny, možná na tři. Jsou to poctivci, ti vypnou počítač, rozloučí se s holkou (nebo klukem), otevřou sešit a jdou si otrávit zbytek krásné neděle psaním úkolu. Druhou skupinou jsou flákači, kteří hodí vše za hlavu a vesele se na termín v kalendáři jen s úsměvem dívají. Pak jsou tu opisovači. Jelikož jim aktuálně hlavou běží něco „důležitějšího“ než škola rozhodnou se to rychle opsat. Někdy od kamaráda, někdy od kamarádky, nebo třeba od strýčka Googla. Nyní si k tomuto postupu řekneme pár rad.

 

Tak za prvé: Jelikož se většinou posílá vše přes internet – je vhodné nezapomenout zprávu smazat, aby bylo minimální riziko že se vše prozradí.

Pokud opisujete od strýčka Googla, dejte si pozor na autorská práva! Zde už může být velmi vážný problém! Pokud užíváte cizí text, vždy byste měli uvádět zdroj čerpání což není možné vzhledem k tomu, že opisujete úkol nebo práci do školy! Jedno polopatické řešení je nahradit dostatečné množství slov synonymy.

Mezi vhodná řešení může patřit například zpracování podkladů ke školní práci na zakázku. Edureka vám přináší srovnání cen podkladů k studentským pracím a tak si vždy vyberete nejlepší nabídku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *